Nema više nepobjedivih, Sveci srušili Everton

(Photo by Andy Rain - Pool/Getty Images)

Nogometaši Southamptona pobijedili su Everton na svom terenu u šestom kolu Premier lige rezultatom 2:0 i nanijeli im prvi poraz u sezoni.

Niz nepobjedivosti ekipe Carla Ancelottija, koja je u dvoboj na St. Maryju ušla kao jedina neporažena u prvenstvu, prekinuli su James Ward-Prowse i Che Adams pogocima u prvom poluvremenu.

U obje situacije, asistent je bio Danny Ings. Imali su Sveci još nekoliko prilika da steknu uvjerljiviju prednost na velikom odmoru, ali su ih propuštali Oriol Romeu i Stuart Armstrong, čiji je gol poništen zbog zaleđa.

Na drugoj strani, jedinu pravu šansu imao je Gylfi Sigurdsson, kada je pogodio prečku. Situacija za goste iz Liverpoola u nastavku je znatno otežana, s obzirom na to da je Lucas Digne u 72. minuti dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja.

Southmpton je peti na ljestvici sa 10 bodova. U sljedećem kolu gostuje Aston Villi. Everton ostaje lider sa 13, koliko ima i Liverpool, a u idućoj utakmici gostuju kod Newcastlea.