Lynne Cameron/Getty Images

17.10.2020 | 15.43 > 15:45

Remi na Goodison Parku, Redsima VAR 'ukrao' pobjedu

Fantastičnu utakmicu gledali smo u Liverpoolu gdje je tamošnji derbi završen bez pobjednika

Nogometaši Evertona i Liverpoola odigrali su u gradskom derbiju 5. kola Engleske lige na Goodison Parku 2-2, pa je Everton i dalje ostao vodeći.

U spektakularnom "Merseyside" derbiju viđen je sjajan nogomet, četiri gola, pregršt šansi i crveni karton. Everton je u susret ušao kao vodeći sa sve četiri pobjede, a Liverpoolu je ovo bila prva utakmica nakon šokantnog 2-7 poraza kod Aston Ville.

Sport klub

Redsi su dvaput vodili preko Manea (3) i Salaha (72), ali se Everton vraćao pogocima Keanea (19) i Dominica Calvert-Lewina (81), koji je tako zabio gol u svakom od dosadašnjih pet susreta prvenstva.

U 90. minuti napadač Evertona Richarlison zaradio je crveni karton zbog grubog starta na Thiagu Alcantari, a dvije minute kasnije Henderson je postigao gol za prvake, koji je poništen nakon odluke VAR-a zbog milimetarskog zaleđa Manea.

Everton vodi s 13 bodova, a Liverpool je drugi s 10.