Katastrofa Uniteda, Spursi ih razbili na Old Traffordu

(Photo by Carl Recine - Pool/Getty Images)

Jose Mourinho očito je na najbolji mogući način pripremio svoju momčad jer Tottenham je u gostima zabio čak šest golova

U derbiju četvrtog kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na Old Traffordu deklasirao Manchester United sa 6-1.

Momčad Josea Mourinha nanijela je “Crvenim vragovima” jedan od najtežih domaćih poraza u povijesti kluba. Teže su stradali tek tri puta – 0-6 od Aston Ville u ožujku 1914. godine, 0-6 od Huddersfield Towna u rujnu 1930., te 1-7 od Newcastle Uniteda u rujnu 1927.

Tottenham je već nakon prvog poluvremena vodio sa 4-1 postavši prvi klub nakon 1957. koji je na Old Traffordu u prvih 45 minuta zabio četiri gola. Zadnjima je to uspjelo upravo Spursima u susretu u kojem su slavili sa 4-3.

Nije tako izgledalo nakon što je domaćin poveo u 2. minuti golom Brune Fernadesa iz jedanaesterca. No, samo pet minuta kasnije bilo je 2-1 za goste. U 4. minuti je Tanguy Ndombele izjednačio na 1-1, da bi Son Heung-Min u sedmoj zabio za 2-1. Novi problemi za “Crvene vragove” stigli su u 29. minuti kada je Anthony Martial isključen nakon što je udario Erika Lamelu.

S igračem više londonski sastav je do kraja poluvremena zabio još dva gola, a strijelci su bili Harry Kane (31) i Son (37). U nastavku susreta Serge Aurier je u 51. minuti zabio za 5-1, da bi Kane u 79. minuti iz kaznenog udarca zaključio golijadu.