Leicester zabio Cityju pet komada, hat-trick Vardyja!

Premier League 27. ruj 202019:28 > 19:30
Michael Regan/Getty Images

Pravu sramotu doživio je Manchester City u 2. kolu Premier lige. Leicester ih je svladao s visokih 5:2, a Jaime Vardy zabio je tri pogotka!

U derbiju trećeg kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City je na stadionu Etihad pobijedio Manchester City sa 5-2 uz tri gola Jamiea Vardyja.

To je prvi put u 686 utakmica koje je Pepe Guardiola odradio kao trener da je njegova momčad primila čak pet golova, te prvi put u 438 domaćih utakmica “Građana” da su na Etihadu dobili “petardu”.

City je poveo već u 4. minuti golom Riyada Mahreza, no gosti su uzvratili sa četiri gola u nizu. Tri je zabio Vardy (37-11m, 54, 58-11m). a jednog James Maddison (77). Tračak nade ‘Građanima’ vratio je Nathan Ake smanjivši u 84. minuti na 2-4, no četiri minute kasnije sve je bilo gotova kada je Youri Tielemans iz trećeg jedanaesterca na utakmici zabio za 5-2.

Tottenham i Newcastle United su odigrali 1-1, a gosti su izvukli bod golom iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi.

Spursi su poveli u 25. minuti golom Lucasa Moure i domaćin je držao vodstvo sve do sudačke nadoknade, kada je Eric Dier igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac Peter Bankes nakon “asistencije” VAR-a dosudio kazneni udarac. Siguran je bio Callum Wilson za 1-1.

U prvom susretu igranom u nedjelju Leeds United je na gostovanju pobijedio Sheffield United sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Patrick Bamford u 88. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Jacka Harrisona.

Bamford se tako upisao u klupsku povijest postavši prvi igrač Leedsa koji je tresao suparničku mrežu u svakom susretu u prva tri kola elitnog razreda engleskog nogometa.

Na otvaranju sezone je zabio gol u gostujućm porazu 3-4 kod Liverpoola, dok je u drugom kolu zabio u 4-3 pobjedi protiv Fulhama.

Večeras se još sastaju West Ham i Wolverhampton, a u ponedjeljak kolo zatvaraju Fulham – Aston Villa, te Liverpool – Arsenal.

Na ljestvici vodi Leicester City s devet bodova koliko ima i Everton. Arsenal i Liverpool imaju po šest bodova, a u ponedjeljak ih očekuje međusobni susret na Anfieldu.