Bilić nema sreće: Nakon 3-0 osvojio samo bod

Premier League 26. ruj 202020:28 > 20:30
Laurence Griffiths / Staff

West Bromwich je nakon prvog poluvremena držao Chelsea u knockdownu, ali sve se promijenilo u nastavku dvoboja.

sport klub

Svjedočili smo još jednoj nevjerojatnoj premijerligaškoj utakmici, West Bromwich Albion i Chelsea odigrali su dvoboj sa šest golova.

Chelsea je ovog ljeta potrošio gotovo 250 milijuna eura na vrhunska pojačanja kako bi trener Frank Lampard dobio momčad sposobnu boriti se za trofeje u svim natjecanjima. Međutim, nakon poraza od Liverpoola (0:2) u prošlom kolu, tražio se trijumf kod West Broma bivšeg izbornika hrvatske reprezentacije Slavena Bilića

Međutim, Lampard, a pogotovo vlasnika kluba Roman Abramović dobili su samo grčeve u želucu usred loše predstave momčadi u plavom, ili u ovom slučaju neke čudne plavo-roze kombinacije na dresovima ekipe sa Stamford Bridgea. Za usporedbu, Bilićev klub ovog je ljeta potrošio samo 25 milijuna eura na nove igrače, iznos koji predstavlja gotovo pa godišnju plaću Tima Wernera.

Callum Robinson dva puta i Kyle Bartley doveli su WBA do šokantnog vodstva od 3:0 nakon prvih četrdeset i pet minuta. Pogled na lice Franka Lamparda izazivalo je zabrinutost, a vjerojatno je i sam trener Chelseaja u tim trenucima razmišljao što će se dogoditi kada se veliki gazda iz Rusije (sa sjedištem u Monaku) naljuti.

No, Lampard je povukao poteze, na velikom odmoru u svlačionici je ostavio Matea Kovačića i Marcosa Alonsa, a u igru ubacio Hudsona-Odoija i Azpilicuetu. Upravo je potonji asistirao za prvi pogodak koji je sjajno postigao Mason Mount, a u 70. minuti zabio je i Hudson-Odoi. Chelsea je uspio osigurati barem bod pogotkom Abrahama u sudačkoj nadoknadi.

Nakon prva tri kola, Chelsea je osvojio samo četiri boda. Frank Lampard ispred sebe ima dane pritiska i razmišljanja koliko će još dugo biti na klupi ekipe kojoj je posvetio igračku karijeru, ukoliko se vrlo brzo rezultati ne poprave.