SLUŽBENO: Mendy je novi golman Chelseaja

Ian MacNicol, Getty Images

Edouard Mendy od četvrtka je službeno novi golman Bluesa, potvrdio je londonski klub.

Kako se navodi u službenom priopćenju, senegalski čuvar mreže je potpisao petogodišnji ugovor.

Dodaje se da će se na ‘Stamford Bridge’ nadmetati sa Kepom Arrizabalagom i Willyjem Caballerom za mjesto među vratnicama.

“Uzbuđen sam što ću se priključiti Chelseaju. Za mene je ostvarenje sna što ću biti dio ove ekipe i što ću raditi sa Frankom Lampardom. Radujem se upoznavanju suigrača. Jedva čekam da im se priključim”, rekao je Mendy. Senegalac stiže u londonski klub iz francuskog Rennesa.

“Čim su Petr Čeh i naš tehnički tim identificirali Edouarda kao najboljeg golmana za našu ekipu, željeli smo ga dovesti”, objasnila je direktorica Marina Grankovskaja.

Mendy je peto veliko pojačanje londonskog kluba u novoj sezoni. Prethodno su stigli Hakim Ziyech, Timo Werner, Ben Chilwell, Kai Havertz i Thiago Silva.