Arteta: David Luiz savršen uzor za nove stopere

Premier League 23. ruj 20208:39 > 8:41
Clive Mason/Getty Images

Menadžer Arsenala Mikel Arteta kaže da je David Luiz idealni uzor za mlade stopere Williama Salibu i Gabriela Marghalaesa

Saliba (19) se vratio u klub poslije posudbe u St. Ettieneu, dok je Gabriel (22) stigao iz Lillea za 25 milijuna funti.

David je zaista dobar primjer za njih i kao osoba i kao nogometaš sa svime što je postigao u karijeri. Sretni su što ga imaju”, rekao je Arteta o 33-godišnjem Luizu, koji je u karijeri odigrao 57 utakmica za reprezentaciju Brazila.

Gabriel je odmah dobio šansu, dok Salibe nije bilo u ekipi u prve dvije premijerligaške utakmice.

“Mislim da mu ide jako dobro. Prilagođava se na zemlju i na klub. Moramo uzeti u obzir da je imao izazovnu sezonu sa mnogo ozljeda, ali on je igrač koji će nam u budućnosti biti izuzetno važan. Za neke stvari potrebno je vrijeme i to moramo poštovati”, dodaje menadžer Topnika