Giggs: Liverpool se neće zaustaviti na jednoj tituli

Premier League 29. lis 20166:07 > 6:09
Ian Walton/Getty Images

Nakon Alexa Fergusona, još jedna legenda Manchester Uniteda istaknula je Liverpool kao ozbiljnog kandidata u borbi za titulu ove sezone.

Ryan Giggs je istaknuo ekipu sa Anfielda kao tim koji se može boriti za titulu ove godine, ali i u narednim sezonama.

Redsi još uvijek čekaju titulu u Premijer ligi od kada ona nosi to ime i ima danas poznati format, a Giggs izostanak iz europskih natjecanja vidi kao prednost Kloppove ekipe.

U svom tekstu za Telegraf, Giggs je napisao:

“Liverpool je u dobroj poziciji ove godine. Dok sam bio u Unitedu, uvijek sam se pitao, da li bi, kada bi se to dogodilo, Liverpool ponesen okusom jedne titule mogao osvojiti još nekoliko. Milsim da je u danšnjim uvjetima mnogo teže nekom klubu da dominira kao što je to radio United devedesetih i dvijetisučitih, ali mislim da se Liverpool neće zadovoljiti jednom titulom. Želeti će mnogo više.”

Iako bez Gerrarda Liverpool više nema nekog igrača koji je toliko značajna figura kao što je on bio u klubu, Giggs vjeruje da upravo to što Stive G više nije u klubu može pomoći Liverpoolu.

“Kada promatrate Liverpool, jasno vam je da od odlaska Stivena Gerrarda tu više nema tako velike zvezde. Felipe Coutinho je veliki talent, a Jordan Henderson sjajno radi posao kapetana. Izgleda kao dobar momak i veoma posvećen profesionalac. Gerrardov odlazak primorao ih je da popunjavaju tu prazninu i to ponekad za klub može biti dobra stvar kako bi se fokus preusmjerio sa pojedinca na tim. Uz veliko poštovanje, tako je bilo i sa Unitedom kada je otišao Roy Keane 2005. Godinama je on za nas bio kao da imamo dva igrača na terenu, a kada je otišao svi smo pokušavali popuniti tu prazninu”, napisao je Giggs.