Romano: Bale ide u Spurse, Mourinho odobrio transfer

Michael Regan/Getty Images

Napadač Real Madrida Gareth Bale uskoro će napustiti klub iz prijestolnice Španjolske i preseliti se u Tottenham, tvrdi novinar Fabrizio Romano.

Ross Kinnaird/Getty Images

Dogovor između klubova je svakim satom sve izvjesniji, a navodno su ostali još samo detalji da se usuglase prije nego što reprezentativac Walesa dobije dozvolu da se vrati u London. Bale je već rekao suigračima da odlazi, navodi Romano.

Menadžer igrača Reala Jonathan Barnet je za BBC potvrdio da je transfer vrlo blizu realizacije, kao i da su razgovori u tijeku.

Nije tajna da se oba kluba žele dogovoriti i pronađu konačno rješenje, a i Baleu je više preko glave da grije klupu (ili tribine) kod Zinedinea Zidanea. Tijekom dana i Jose Mourinho je odobrio povratak u klub koji je napustio 2013. za tada rekordnih 91 milijun eura.

Jedan od prijedloga je da Velšanin ode u London na posudbu, a u tom bi Tottenham plaćao punu plaću napadaču, koja je prilično visoka i iznosi 17 milijuna eura godišnje. Druga opcija je da Spursi otkupe ugovor za 20 milijuna eura i onda pokušaju sami dogovoriti plaću s Baleom.

Bale je za Tottenham igrao od 2007. do 2013. a prethodno je bio član Southamptona.