Getty Images/Stuart Franklin

14.09.2020 | 23.12

Chelsea u novom ruhu do slavlja, golčina Jamesa (VIDEO)

Chelsea FC

Nogometaši Chelseaja nisu blistali na startu Premiershipa, ali su ostvarili pobjedu na gostovanju kod Brightona rezultatom 3:1.

Jorginho

Dan Istitene/Getty Images

Odličnu utakmicu su odigrali Chelsea i Brighton, a "Bluesi" su došli do pobjede uz dosta sreće.

Timo Werner je na sjajan način debitirao za Chelsea, u 23. minuti izborio je penal, a realizirao ga je Jorginho.

Sport klub

Nakon toga Brighton je pokušavao doći do izjednačenja, a to se dogodilo u 54. minuti, kada lijepo zabija Leandro Trossard. Belgijac je pucao s nekih 20-ak metara iskosa i pogodio desni donji kut Kepe za izjednačenje.

Ipak, samo nekoliko trenutaka kasnije vidjeli smo remek-djelo Jamesa. Chelseajev igrač potegnuo je s više od 20 metara i pogodio pod Ryanovu gredu.

Konačnih 3:1 postavio je Zouma uz dosta sreće, lopta je nekog pogodila do mreže.

Mateo Kovačić nije konkurirao za utakmicu zbog suspenzije.