12.09.2020 | 20.26

Salah s tri gola spasio Liverpool na otvaranju PL

Liverpool FC

Fantastičnu utakmicu gledali smo na Anfieldu gdje je palo čak sedam pogodaka

Aktualni engleski nogometni prvak Liverpool ušao je u novu sezonu pobjedom protiv povratnika u elitno društvo Leeds United sa 4-3. Bila je to sjajna utakmica sa sedam golova, a još tri su poništena.

"Redsi" su vodili 1-0, 2-1, 3-2, no Leeds se uporno vraćao tri puta izjednačivši. Međutim, kada je Mohamed Salah u 88. minuti iz jedanaesterca zabio za 4-3, momčad Marcela Bielse više nije imala snage i za četvrti povratak.

Bio je to treći Salahov pogodak na utakmici, zabio je i za 1-0 iz kaznenog udarca u petoj minuti, te za 3-2 u 33. minuti. Za "Redse" je gol postigao i Virgil van Dijk (21), dok su strijelci za goste bili Jack Harrison (12), Patrick Bamford (30) i Mateusz Klich (66).

Zanimljivo, čak pet golova je palo u prvom poluvremenu. To se do sada u uvodnom kolu dogodilo tek jednom u povijesti Premiershipa. Prvi put na otvaranju prvenstva u kolovozu 2006. u pobjedi Manchester Uniteda protiv Fulhama (5-1).