Havertz se odrekao pozamašnog postotka zbog Chelsea

Premier League 10. ruj 20209:21 > 9:25
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Kai Havertz je nakon nekoliko tjedana pregovora iz Bayer Leverkusena prešao u Chelsea.

Njemački Bild je otkrio zašto su pregovori trajali tako dugo, ali i kako je na kraju sve riješeno.

Naime, Bayer Leverkusen je za Havertza postavio cijenu od 100 milijuna eura, što je Chelseaju ipak bilo puno. Oni su imali dogovor s igračem, ali čvrste čelnike Bayera nisu uspjevali slomiti.

Ključan potez napravio je upravo Havertz, koji se odrekao svog postotka za transfer i to u korist Leverkusena, što je ubrzalo stvari.

Naime, njegov tadašnji klub je nakon toga pristao na 80 milijuna eura, jer su znali da će ih zadržati, a Havertz je tako ostao bez čak osam milijuna eura što je dobar pokazatelj koliko je jako htio ići u Chelsea.

Međutim, ako se zna da će za pet godina u istom klubu zaraditi skoro 100 milijuna eura, onda je jasno da ga taj postotak nije previše brinuo.