Šokantna ispovjest Maguirea: Mislio sam da su otmičari!

Premier League 28. kol 20200:32 > 0:33
Getty images/Michael Regan

Kapetan Manchester Uniteda Harry Maguire rekao je u intervjuu za BBC da se nema namjeru ispričati zbog incidenta na grčkom otoku Mikonos.

Maguire (27) proglašen je krivim za nanošenje tjelesnih ozljeda, pokušaj podmićivanja, nasilje nad organima reda i uvrede nakon hapšenja na grčkom otoku Mikonosu. Izrečena mu je uvjetna zatvorska kazna u trajanju od 21 mjeseca.

Maguire kaže da je bilo užasno čuti presudu i da nije mogao vjerovati, a negira da je udarao policajce ili da je pokušao da ih podmiti.

Ne osjećam da bilo kome dugujem ispriku, ona služi kad si nešto pogrešno napravio. Našao sam se u situaciji koja je se mogla dogoditi bilo kome i bilo gdje kaže jedan od najskupljih braniča svijeta.

Ističe da mu je žao što su se klub i navijači zbog njega osjećali loše, ali dodaje da ništa nije skrivio.

Dosta su me udarali po nogama, bio sam u panici. Strah. Bojao sam se za svoj život. Moja obitelj pati više od mene, a meni je savjest čista jer znam šta se dogodilo, znam istinu. Mentalno sam dovoljno jak, nastavit ću dalje, ali sada sam i dalje emotivan i ljut kada govorim o tome.

Ispred lokala u kojem je bio sa zaručnicom, sestrom, dvojicom prijatelja i njihovim djevojkama nije bilo tučnjave, kaže Maguire, već samo mnogo vike. Potom se minibus koji ih je trebao vratiti u smještaj vozio pet-deset minuta, a zatim se parkirao.

Pogledali smo van, bilo ih je osam bez ikakvih oznaka. Otvorili su vrata, prijatelja i mene izbacili iz autobusa. Nisu nam ništa rekli, mislio sam da je u pitanju otmicapriča igrač Manchester Uniteda.

S prijateljem je otišao do glavne ulice, nazvao menadžera, a zatim su se htjeli vratiti u autobus kada su ih neki ljudi opkolili.

Bacili su nas na koljena, držali smo ruke u zraku. Počeli su nas udarati, stavili su mi jednu ruku u lisice. Udarali su me u noge i govorili da mi je karijera završena, da neću više igrati nogomet. Tada sam pomislio da nema šanse da je to policija. Nemam pojma tko su. I pokušao sam pobjeći. Otud i optužnica, to je njima opiranje uhićenju, nisam vjerovao da su policija.

Maguire, koji je 2019. godine došao iz Leicestera za 80 milijuna funti, vjerojatno će i sljedeće sezone biti kapetan Crvenih vragova.

-To je velika čast i nešto na što sam ponosan – ogromna je privilegija igrati za taj klub, a kamoli biti kapetan. Nije na meni da donosim odluku, ali reći ću da su mi svi u klubu pružili podršku i hvala im na tome – zaključuje.