Kakva čast za Kovačića, izabran za najboljeg igrača!

Foto: Shaun Botterill/Getty Images

Klub sa Stamford Bridgea objavio je na svojim službenim stranicama da je hrvatski veznjak izabran za najboljeg igrača za prošlu sezonu

Londonski klub objavio je na svojim stranicama da je hrvatski reprezentativac i njihov član Mateo Kovačić izabran za najboljeg igrača u sezoni 2019./2020.

U izboru su glasovali navijači kluba sa Stamford Bridgea, a evo što stoji na službenim stranicama kluba:

‘Sezonu je započeo u dobroj formi, a čak i kad ga je Lampard ostavljao na klupi kad bi ulazio u igru davao bi veliki impuls momčadi. Kad je sezona ušla u zimske mjesece postalo je jasno koliko je Kovačić važan za našu momčad. Preciznim dodavanjima, čitanjem igre i strašnim presingom diktirao je tempo utakmica, a brzi prijenos lopte prema napadačima inicirao je brojne ubojite napade. Začepio je usta svim kritičarima nakon prve sezone u Engleskoj i samo su Willian i Mount kreirali više šansi od Kovčaića. Briljirao je u protiv Tottenhama i Liverpoola i njegove sjajne igre pomogle su nam da završimo sezonu u četiri najbolje momčadi na tablici’ – stoji u priopćenju.

Kova je u London došao iz Real Madrida prije dvije godine, a u 98 utakmica zabio je dva gola i upisao pet asistencija.