PL: Vikend velikih derbija, koji izabrati?

Premier League 14. lis 201611:42 > 11:55
Getty Images

Premier liga se nakon kratke pauze zbog reprezentativnih obveza vraća na velika vrata i to s praskom. Komentatori Sport Kluba imaju svoje viđenje 8. kola, kola u kojem ćemo vidjeti neke velike okršaje i nadamo se zanimljive utakmice pune uzbuđenja i naravno, golova.

Chelsea – Leicester City

Vikend akcija započinje u subotu s okršajem dva posljednja osvajača Premier lige. Chelsea, koji je izvrsno ušao u sezonu u zadnje vrijeme pomalo “kašljuca” te im je ova pauza vjerojatno dobro došla da se konsolidiraju i zbiju redove, doma dočekuje Leicester City kojem isto tako ne cvijetaju ruže jer se “Lisice” nalaze na 12. mjestu te nisu ni sjena prošlosezonske momčadi. Antonio Conte mora prodrmati svoj sastav, ali isto vrijedi i za iskusnog lisca Claudia Ranieria.

Tko će biti uspješniji od dvojce talijana na klupi egleskih prvaka, to ćemo tek saznati, no Ranieri nema iluzija da će posao biti lak.

Manchester City – Everton

Dvije momčadi koje se slično muče s ulaskom u formu kao i sastavi koji otvaraju osmo kolo su sastavi koji su ove sezone promijenili trenere te iako je izgledalo da su stvari odmah “kliknule”, realnost je ipak drugačija, ali i usprkos tome “plavci” Manchestera i Liverpoola, klubovi koji su u prošlosti bili u sjeni crvene strane grada, drže visoke pozicije. City je vodeći s bodom prednosti, no da bi tu ostali Everton će kući morati otići bez ikakvog plijena, no vidjeti ćemo kakve zamisli ima njihov trener Koeman.

Liverpool – Manchester United

Dva kluba iz istih graadova kao i prethodna, dva kluba koja su globalno prepoznatljiva i medijski atraktivna, i ne samo to dva kluba koja pršte od povijesti i talentiranih igrača zatvaraju kolo u ponedjeljak navečer. Derbi koji će se igrati na Anfieldu je definitvno poslastica kola, ali ne i samo to, utakmica koju navijači oba kluba traže na rasporedu za sezonu ćim taj raspored ugleda svjetlo dana. Liverpool trenutačno drži bolju poziciju no još uvijek je rana faza sezone tako da to ne mora igrati nikakvu ulogu.

Osim što je ovo dvoboj dva velikana otočkog i svjetskog nogometa, biti će ovo i okršaj dvojce velikih trenera. Klopp je uspio udahnuti svoju viziju i ideje igračima koje od ove sezone po prvi put vodi od prvog zvižduka odnosno početka kampanje, a u prilog tome ide i nagrada koju je zaradio.

Uz ove utakmice koje se ističu, očekuje nas i pregršt drugih atraktivnih susreta koji to na papiru možda nisu, ali svi poznavatelji prilika Premier lige znaju da u engleskom nogometu nema lakih susreta i da je svaka otočka utakmica na “nož”.

Getty Images/Richard Heathcote

Što se ostalih utakmica osmog kola tiče drugoplasirani Tottenham gostuje kod WBA, Bournemouth dočekuje Hull City, Arsenal – Swansea, Stoke – Sunderland dok Slaven Bilić vjerojatno igra biti ne biti utakmicu za ostanak na klupi. Njegov West Ham United u subotu u 18:30 gostuje kod gradskog rivala Crystal Palacea. Za razliku od subote gdje je program bogat, u nedjelju se igraju samo dva okršaja. Middlesbrough dočekuje Watford dok Burnley gostuje kod Southamptona.