Došao je kraj: Eddie Howe napustio Bournemouth

Jan Kruger, Getty Images Sport

Klub s juga Engleske napustio je trener koji je bio na njihovoj klupi čak osam godina

Engleski stručnjak sporazumno je raskinuo suradnju s klubom nedugo nakon što nije uspio sačuvati prvolgaški status.

Proveo sam ukupno 25 godina u klubu kao igrač i trener. A ova odluka, koju sam donio zajedno sa klubom, je jedna od najtežih koje sam ikada morao donijeti. Kako god, sva ljubav koju imam prema ovom nogometnom klubu će trajati. Kolektivno smo osjetili da je ovo trneutak za klub da krene u novom smjeru“, rekao je 42-godišnji strateg.

Howe je vodio klub sa Vitalityja od 2008. do 2011. godine, da bi zatim ponovo sjeo na klupu 2012. Od tad je bilježio velike uspjehe, Bournemouth je iz League 1 doveo do Premier lige i u njoj igrao pet sezona.

Prethodno je za momčad s juga Engleske igrao od 1995. do 2002. i potom od 2004. do 2007.