Stigla je i konačna potvrda: Lovren novi igrač Zenita

Richard Heathcote/Getty Images

Nakon šest godina na Anfieldu, hrvatski nogometaš odlazi u Rusiju

Vodstvo kluba s Anfielda potvrdilo je kako hrvatski reprezentativac odlazi nakon šest godina te će karijeru nastaviti u St.Peterburgu gdje će potpisati za ruskog velikana Zenita.

Lovren je u Liverpool stigao na ljeto 2014. iz Southamptona te je u tom razdoblju za Redse upisao 185 nastupa te je postigao osam pogodaka.

Možda najveći trenutak njegove karijere, Liverpool piše da je to 2016. godina kada je zabio Borrusiji Dortmund u samoj završnici susreta čime je odveo Redse u polufinale Europske lige.

‘Svi u Liverpoolu zahvaljujemo Dejanu na njegovom velikom doprinosu kroz sve ove godine i želimo mu sve najbolje u novom izazovu’ – stoji u objavi.

Hrvatskom nogometašu Zenit će biti šesti klub u karijeri, a prethodno je uz Liverpool nastupao još za Southampton, Lyon, Dinamo te zaprešićki Inter.