Evertonova legenda otišla u mirovinu

Clive Brunskill, Getty Images

Na službenim stranicama kluba iz Liverpoola objavljeno je da će njihov nogometaš Leighton Baines objesiti kopačke o klin

Baines, kojima 35 godina je dres momčadi s Goodisona nosio od 2007. do 2000. i odigrao je 420 utakmica u svim natjecanjima. Postigao je 39 golova i zabilježio 67 asistencija. Baines je karijeru počeo u Wiganu iz kojega se preselio u Everton. Za reprezentaciju Engleske upisao je 30 utakmica i jedan pogodak.

Leighton je odlučio prekinuti karijeru. Mislim da bi mu svaki navijač Evertona trebao biti zahvalan. Imao je fantastičnu karijeru u klubu i bio je nevjerojatan primjer svojim suigračima. Željeli bismo da Baines ostane u klubu jer nam je njegovo iskustvo vrlo važno. Narednih dana će donijeti odluku,” izjavio je trener Evertona Carlo Ancelotti.

Everton je sezonu završio na 12. poziciji s 49 bodova.