United i Chelsea izborili plasman u Ligu prvaka

Photo by Michael Regan/Getty Images)

Danas se igralo posljednje 38. kolo Premiershipa gdje su se na kraju doznali putnici za Europu

Napeto je bilo zadnje, 38. kolo Premier lige gdje se još do kraja nisu znale pozicije u borbi za Europu, ali i za opstanak.

Manchester United je kao gost u Leicesteru svladao istoimenog protivnika 2:0. Lisicama je trebala pobjeda za odlazak u Europu, dok je Crvenim vragovima bi dovoljan i bod. Goste je u vodstvo doveo Bruno Fernandes u 79. minuti iz kaznenog udarca, a konačnih 2:0 postigao je Lingard u samoj završnici utakmice. No, Lisice ne trebaju biti nezadovoljne, jer će Vardy i ekipa iduće sezone igrati u Europskoj ligi.

Napeto je bilo i u Londonu gdje je Chelsea istim rezultatom slavio protiv Wolverhamptona. Wolvesi su tražili put do kvalifikacija Europske lige, ali nisu uspjeli, te će tako Tottenham ići u Europsku ligu.

Domaćine je na Stamford Bridgeu u vodstvo doveo Mason Mount na samom kraju prvog poluvremena. I kada se očekivalo da će se s tim rezultatom otići na odmor, ukazao se Giroud koji je još jednim golom potvrdio pobjedu.

Tottenham je u gostima remizirao s Crystal Palaceom 1:1. Spurse je u vodstvo doveo njihov najbolji igrač Harry Kane nakon 13 minuta igre, a na samom početku drugog poluvremena konačni rezultat postavio je Schlupp.