Villa srušila Arsenal u najvažnijoj utakmici sezone

Premier League 21. srp 202023:14 > 23:19

Aston Villa je stigla do velike pobjede u prijelomnom trenutku sezone. Pobijedili su Arsenal sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Egipćanin Trezeguet,

Ključni detalj utakmice dogodio se u 27. minuti. Nakon jednog kornera za domaće lopta je na drugoj stativi stigla do Trezegueta koji udarcem iz prve trese mrežu Topnika.

U 75. minuti veliku priliku za domaće nije iskoristio Davis, a kazna je mogla stići samo dvije minute kasnije, ali je Nketiah pogodio vratnicu.

Kraj utakmice donio je pritisak Arsenala koji je pokušao doći do boda, ali su se domaći uspješno obranili i ostvarili zlata vrijedan trijumf. Zanimljivo je da Arsenal nije imao nijedan udarac u okvir gola na cijeloj utakmici (vratnica se ne računa).

Zahvaljujući ovoj pobjedi i boljoj gol-razlici od Watforda kolo prije kraja Aston Villa je pobjegla iz opasne zone i sada zauzima 17. mjesto.

Aston Villa i Watford imaju po 34 boda te gol razliku -26, odnosno -27. U posljednjoj rundi Villansi će gostovati kod West Hama, a Watford kod Arsenala.