Bournemouth na koračić od ispadanja iz Premiershipa

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Tužan trenutak na Vitality Stadiumu za momčad Eddieja Howea koja je izgubila gotovo sve izglede za ostanak u elitnom rangu engleskog nogometa

Nogometaši Southamptona slavili sa 2-0 (1-0) na gostovanju kod Bournemoutha u utakmici 37. kola Premier lige, čime je domaća momčad izgubila gotovo sve izglede za ostanak u elitnom razredu engleskog nogometa.

Danny Ings je u 41. minuti postigao vodeći pogodak za Southampton, a istom je igraču u 59. minuti domaći vratar Ramsdale obranio kazneni udarac. U sučevom dodatku Bournemouth je postigao izjednačujući pogodak, ali je na intervenciju VAR-a gol poništen zbog zaleđa.

U osmoj minuti sučevog dodatka Che Adams je zapečatio pobjedu Southamptona.

Sa 49 bodova Southampton je na 11. mjestu, dok je Bournemouth ostao na 31 bodu i na 18. poziciji, uz tri boda zaostatka za Watfordom, prvim klubom iznad zone ispadanja. Watford pritom ima i utakmicu manje.