VIDEO Spursi stigli tragičare Wolvese, Kane u klubu 200

Premier League 15. srp 202020:52 > 20:54
Neil Hall/Pool via REUTERS

Nogometaši Burnleya i Wolverhamptona odigrali su neriješeno (1:1) u 36. kolu Premier lige i ovim rezultatom gosti su praktički izgubili sve šanse da se bore za plasman u Ligu prvaka. Uspješni su, međutim, bili City kod kuće (2:1 Bournemouth) i Tottenhama u gostima (3:1 Newcastle)...

Vukovi su poveli prelijepim golom meksičkog internacionalca Raula Jimeneza u 77. minuti kada je odlično reagirao na odbijenu loptu i s 15 metara zakucao loptu u mrežu.

Bod Burnleyu osigurao je Chris Wood u 96. minuti s bijele točke.

Wolvesi dva kola prije kraja prvenstva imaju tri boda manje i utakmicu više od Leicestera i Manchester Uniteda koji dijele četvrto mjesto s 59 bodova.

Manchester City je na Etihadu umalo prokockao dva gola prednosti protiv Bournemoutha – 2:1. Građani su oba gola postigli u prvom poluvremenu.

David Silva sjajnim je pogotkom iz slobodnog udarca donio prednost svojoj močadi u 6. minuti, a u strijelce se upisao i Gabriel Jesus u 39. minuti nakon solo prodora po lijevoj strani.

Gosti su pogodili mrežu Cityja u 59. minuti, ali je gol Joshue Kinga poništen zbog milimetarskog zaleđa. Ipak, nadu gostima vratio je Brooks koji je u 88. minuti iskoristio asitenciju Wilsona i svladao Edersona. Gosti su do kraja utakmice bili mnogo bolji, mogli su i izjednačiti i osigurati vrijedan bod u borbi za opstanak, ali nisu uspjeli.

Ekipa Pepa Guardiole o kojoj se puno priča posljednjih dana druga je sa 75 bodova i u sljedećem kolu gostuje Watfordu, dok je Bournemouth u zoni ispadanja s tri boda manje od sljedećeg suparnika, Cityja.

Treću pobjedu u posljednje četiri utakmice zabilježio je Tottenham na gostovanju Newcastleu – 3:1.
Kane je s dva gola stigao do brojke od 201 pogotka u 350 nastupa pri čemu je 185 zabio za Tottenham. Devet je postigo u dresu Millwalla, pet za Leyton Orient, a dva za Leicester. Za goste je zabio i Son Heung-Min, dok je pogodak za “Svrake” postigao Matt Ritchie.

Isti igrač u završnici je realizirao kontru ekipe iz Londona i definitivno riješio pitanje pobjednika.