Guardiola o kazni: Pogledajte nas u oči i recite…

Oli Scarff/Pool via REUTERS

Menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola rekao je da je izuzetno zadovoljan što je usvojena žalba ’Građana’ na suspenziju iz europskih natjecanja.

City je u veljači supendiran na dvije godine iz Lige prvaka i Europske lige zbog kršenja pravila financijskog fair-playa, ali je Sud za arbitražu u sportu u ponedjeljak ukinuo tu kaznu.

Možemo igrati u Ligi prvaka sljedeće sezone jer je ono što smo radili ispravno i na pravi način“, istaknuo je Guardiola.

’Građani’ su prvobitno bili kažnjeni jer je ustanovljeno da su novac iz vlasničkih fondova klasificirali kao sponzorske doprinose.

Izuzetno sam zadovoljan odlukom, pokazuje da sve ono što su govorili o našem klubu nije istina i da na terenu možemo braniti ono što smo osvojili na njemu“, rekao je Guardiola i dodao, „Kao što sam rekao puno puta, da smo napravili nešto pogrešno prihvatili bismo odluke UEFA-e i Suda za arbitražu u sportu jer smo pogriješili. Možemo se braniti, imamo pravo na to kada vjerujemo da je ono što smo napravili ispravno“.

Povezano

Napravili smo korak naprijed za 10 godina. Investirali smo puno novca, kao i veliki broj klubova. Napravili smo to na pravi način. Nismo kažnjeni jer smo poštovali pravila finansijskog fair-playa. Da nismo bili bismo kažnjeni, ali smo pokazali da to nije istina. Zbog toga bi ljudi trebali biti sretni ili da barem to prihvate. Volio bih da nas pogledaju u oči i kažu nam nešto u lice, neka izađu na teren i igraju s nama, a kada nas pobjede rukovat ćemo se i čestitati im“, naglasio je španjolski stručnjak.