Dok United u 96. prima gol, Maguire čuva suigrača!?

Premier League 13. srp 202023:16 > 23:17
SK

Nogometaši Manchester Uniteda propustili su priliku probiti se na treće mjesto engleskog prvenstva nakon što su u posljednjem susretu 35. kola na Old Traffordu odigrali 2-2 protiv Southamptona.

“Crveni vragovi” bi pobjedom preskočili Leicester City i Chelsea, probivši se na treću poziciju, no Southampton je izvukao bod golom u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Stuarta Armstronga, no United se brzo vratio s dva gola. Izjednačio je Marcus Rashford u 20. minuti, a tri minute kasnije Anthony Martial je okrenuo rezultat u korist domaćina.

U nastavku susreta United je mogao trećim golom prelomiti utakmicu, no umjesto toga u posljednjim trenucima Michael Obafemi je zabio za 2-2.

ManU je ostao na petom mjestu sa 59 bodova koliko ima i Leicester City stepenicu više. Chelsea ima 60, a na prve dvije pozicije su Liverpool sa 93 i Manchester City sa 72 boda.

Southampton drži sigurno 12. mjesto sa 45 bodova.