Sud promijenio odluku: City će ipak igrati Ligu prvaka!

Premier League 13. srp 202010:43 > 10:44
Alex Livesey/Getty Images

Manchester City prije pet mjeseci je zbog kršenja financijskog fair-playja izbačen iz Lige prvaka na dvije godine, no danas je ta odluka poništena.

Međunarodni sud za sportsku arbitražu promijenio je odluku i presudio u Cityjevu korist nakon žalbe koja je stigla iz vrhuške Građana.

To znači da će City sljedeće sezone ipak igrati u Ligi prvaka. Novčana kazna smanjena je s 30 milijuna eura na 10 milijuna eura.

Manchester City je zaobilazio pravila kada je u pitanju poslovanje sa sponzorima povezanim s vlasnicima kluba. Football Leaks je u suradnji s njemačkim Spiegelom objavio dokumente prema kojima se može zaključiti da je City pokušao zaobići neka Uefina pravila te da je dobivao financijske injekcije od investitorske kompanije iza koje stoje Ujedinjeni Arapski Emirati. Novac je upumpavan kroz sponzorske ugovore s kompanijama kao što je Etihad, glavni sponzor kluba. Uefino sudsko vijeće je također utvrdilo da, uz to što je kršio propise od 2012. do 2016. godine, Manchester City nije ni surađivao u istrazi ovog slučaja.