Važne pobjede West Hama i Watforda: Norwich ispao!

Premier League 11. srp 202015:45 > 15:48
Shaun Botterill/Getty Images

Norwich je ovim porazom izgubio i teoretske izglede za ostanak u Premier ligi te će od sljedeće godine igrati u Championshipu

Nogometaši West Hama su u 35. kolu engleskog prvenstva kao gosti svladali Norwich s uvjerljivih 4-0 (2-0), a strijelac sva četiri pogotka bio je Michail Antonio.

Norwich je ovim porazom izgubio i teoretske izglede za ostanak u Premier ligi te će od sljedeće godine igrati u Championshipu, dok je West Ham pobjedom bitno povećao izglede za ostanak u prvoligaškom društvu.

Engleski napadač Antonio je u 11. minuti donio prednost gostima pogotkom iz neposredne blizine. Svoj drugi pogodak postigao je glavom u prvoj minuti sučevog dodatka na kraju prvog poluvremena. Već u 54. minuti 30-godišnji napadaš je došao do ‘hat-tricka’, a u 74. minuti je svojim četvrtim pogotkom postavio konačnih 4-0.

Važnu pobjedu ostvario je Watford, koji je kao domaćin svladao Newcastle sa 2-1, nakon što su gosti poveli u 23. minuti pogotkom Gaylea. Preokret u drugom poluvremenu došao je kao posljedica dva opravdano dosuđena kaznena udarca za domaću momčad. Oba puta je realizator bio Troy Deeney. Za izjednačenje je pogodio u 52. minuti, a sva tri važna boda svojoj je momčadi donio u 82. minuti.

West Ham i Watford imaju po 34 boda i drže 16. i 17. mjesto, posljednja dva koja donose ostanak u Premier ligi. Norwich je ostao na zadnjem mjestu sa 21 bodom, a Newcastle drži 13. poziciju sa 43 boda.

U subotu su na rasporedu još tri utakmice 35. kola u kojima se sastaju: Liverpool – Burnley (16 sati), Sheffield United – Chelsea (18.30) i Brighton – Manchester City (21.00).