United ima mjesec dana da pošalje ponudu za Sancha

Premier League 8. srp 202012:20 > 12:25
Getty Images/Lars Baron

Borussia Dortmund dala je rok Manchester Unitedu za mogući transfer Jadona Sancha (20), uz poruku da rok ističe 10. kolovoza, objavili su u srijedu britanski mediji.

Iako će prelazni rok zbog pandemije koronavirusa trajati do 5. listopada, Borussia je dala rok Unitedu do 10. kolovoza, jer tog datuma odlazi na pripreme u Švicarsku i ne želi da one budu opterećene time, hoće li Sancho ostati, ili otići iz kluba.

Borussia želi zadržati Sancha, pa su mu prije tri mjeseca ponudili povećanje plaće sa sadašnjih šest, na deset milijuna eura po sezoni. Time bi postao drugi najplaćeniji nogometaš Borussije, odmah iza kapetana Marca Reusa, koji zarađuje 11 milijuna eura godišnje. Ipak, Sancho je odbio tu ponudu, jer želi da se vrati u Englesku, ali ne u svoj bivši klub Manchester City, već u redove gradskog rivala, Manchester Uniteda.

Sancho je u Borussiju došao prije tri godine iz omladinskog pogona Manchester Citya i u protekle dvije sezone istaknuo se odličnim partijama. Ove je upisao 20 golova i 20 asistencija u svim natjecanjima, a ugovor sa njemačkim klubom ističe mu za dvije godine.

(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Borussia je već ranije objavila da za Sancha traži 100 milijuna eura na ime odštete, te da nema namjeru da popusti po tom pitanju.