07.07.2020 | 20.52 > 20:55

Chelsea preživio dramu u završnici i došao do pobjede

Chelsea FC

Nogometaši Chelsea i Watforda upisali su pobjede u prvim susretima 34. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Frank Lampard

Laurence Griffiths/Getty Images

Chelsea je na gostovanju pobijedio gradskog suparnika Crystal Palace sa 3-2, dok je Watford u derbiju začelja bio bolji od Norwich Cityja sa 2-1.

"Bluesi" su petom pobjedom u posljednjih šest kola barem privremeno skočili na treće mjesto ispred Leicester Cityja kojeg večeras očekuje gostovanje kod Arsenala.

Chelsea je na Selhurst Parku vodio 2-0 i 3-1, ali je na kraju teškom mukom izvukao bodove nakon što je domaćin u sudačkoj nadoknadi zapucao dva zicera za 3-3.

Gosti su nakon 27 minuta vodili 2-0 golovima Olivera Girouda (6) i Christiana Pulisica (27), a smanjio je Wilfred Zaha u 34. minuti. Tammy Abraham je u 71. minuti vratio gostima dva gola prednosti, no već minutu kasnije smanjio je Christian Benteke.

U samoj završnici utakmice Crystal Palace je imao dvije sjajne prilike za 3-3. Prvo je Scott Dann u četvrtoj minuti nadoknade uzdrmao vratnicu, da bi 30-tak sekundi kasnije Beneteke izašao sam ispred Kepe, ali je Zouma sjajno blokirao njegov udarac.

U drugom susretu Watford je pobijedio "fenjeraša" Norwich City sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Norwich nakon šestog poraza gotovo u bezizlaznoj situaciji.

Gosti su poveli preko Buendije u 4. minuti, no Watford je okrenuo rezultat golovima Dawsona (10) i Welbecka (55). Posebno lijep bio je Welbeckov pogodak koji je škaricama pogodio same rašlje.

Večeras se još sastaju Arsenal i Leicester City.