Jarmolenko u 90. minuti srušio Chelsea

Premier League 1. srp 202022:59 > 23:01
Adam Davy/Pool via Getty Images

West Ham je u malom gradskom derbiju svladao Chelsea sa 3:2 pogotkom Jarmolenka na ulasku u 90. minutu.

Julian Finney Getty Images Sport

Gol West Hama u 34. minuti poništen je zbog zaleđa nakon gledanja VAR-a, a Chelsea do prednosti stiže u 42. minuti kada je precizan s 11 metara bio Willian.

Ipak, u samoj završnici poluvremena, Čekičari su izjednačili pogotkom Tomasa Součeka, koji je inače bio strijelac i poništenog gola.

Domaći sastav stiže do potpunog preokreta zahvaljujući Antoniju u 51. minutu.

Willian je drugim golom, najljepšim na susretu, izjednačio na 2:2 kada je u 72. minutu perfektno izveo slobodan udarac.

Ipak, u 90. minutu nakon kontre West Hama i asistencije Antonija, Jarmolenko postiže četvrti gol u sezoni i donosi pobjedu svojima.

Chelsea porazom ostaje četvrti, dva boda ispred petog Manchester Uniteda, jedan iza trećeg Leicestera koji je ranije danas poražen kod Evertona sa 2:1.

West Ham je 16., tri boda iznad zone ispadanja.