Ancelotti: Everton će se vrlo brzo boriti za naslov

Premier League 1. srp 202014:03 > 14:04
Pool/Getty Images

Menadžer Evertona Carlo Ancelotti nada se da će njegov klub uskoro biti ekipa koja će se boriti za prvo mjesto u Premier ligi.

Carlo Ancelotti preuzeo je Everton u momentu kada je ekipa bila na četiri boda od zone ispadanja, a sada kaže da se nada da će njegova momčad uskoro biti konkurentna najboljima u Premier ligi jer ekipa ima dovoljno potencijala za to.

“Nadam se da će Everton uskoro biti klub koji se bori za prvo mjesto u Premijer ligi, rame uz rame s Liverpoolom, Chelseajem, Tottenhamom, Manchester Unitedom i svim ostalim velikim klubovima”, rekao je Ancelotti za Sky Sport.

“Ne znam koliko će nam vremena za to trebati, ali nadam se da će biti uskoro. Imamo mlad tim, mlade igrače s mnogo talenta i potencijala. Mislim da je važna činjenica da imamo mnogo mjesta za napredak i da nam upravo to daje mogućnost da ostanemo među najboljima”, dodao je Ancelotti.

Ancelotti je govorio i o gradskom rivalu koji je postao prvak Premier lige.

“Smatram da je Liverpool uradio fantastičan posao u proteklih pet godina. Nakon Jurgenovog dolaska napredovali su iz godine u godinu i unapređivali ekipu. To je put koji i mi trebamo slijediti”.