VIDEO Emotivni Klopp: Ovo je za Gerrarda i Dalglisha

Premier League 26. lip 20208:27 > 8:30
Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool je sinoć poslije 30 godina postao prvak Engleske, a trener Jurgen Klopp nije krio emocije nakon titule.

Redsi su osvojili titulu tako što je Manchester City doživio poraz u gostima od Chelseaja, a nakon tog susreta uživo se za Sky Sport iz svog doma javio Klopp.

On je bio na rubu suza dok je davao izjavu, a između ostalog kazao je kako je ova titula posvećena Stevenu Gerrardu i Kennyju Dalglishu, klupskim legendama.

“Nevjerojatan je osjećaj i i više je od bilo čega što sam sanjao. Biti prvak s ovim klubom je fascinantno. Kenny, ovo je i za tebe. Znam koliko si morao čekati. Ovo je i za Stevieja, ovo je za sve vas. Kenny, momci obožavaju tebe i Stevieja te ih nije nikad bilo teško motivirati budući da ovaj klub ima tako slavnu prošlost. Nisam želio gledati susret Chelseaja i Cityja, ali nisam mogao izdržati i gledao sam. Bilo je jako napeto”, rekao je Klopp i dodao kako je ova titula veliko olakšanje.

“Možda ne meni, jer ja nisam čekao 30 godina nego samo četiri i pol. Olakšanje je i jer nismo znali što će biti sa sezonom i presretan sam da je gotovo. Ljudi, slavite, ovo je za sve vas. Samo ostanite kući i slavite”.

Redsi su inače titulu osvojili čak sedam kola prije kraja prvenstva jer trenutno imaju nedostižna 23 boda prednosti u odnosu na Manchester City.