PL: Pobjeda Arsenala u Southamptonu

Premier League 25. lip 202021:02 > 21:03
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala došli su do 10. ovosezonske pobjede u Premier ligi, svladavši u 31. kolu kao gosti Southampton sa 2-0 (1-0).

Catherine Ivill, Getty Images Spor

Vodeći pogodak u 20. minuti postigao je Edward Nketiah iskoristivši pogrešku domaćeg vratara McCarthyja. Nketiah je presjekao njegov pokušaj dodavanja suigraču i ušetao se s loptom u gol. Na drugi pogodak trebalo je čekati do 87. minute, kad je McCarthy kratko odbio loptu nakon udarca Lacazettea, a na odbijanac je natrčao Willock i poslao je u mrežu.

U drugom dvoboju Burnley je okrunio svoju nadmoć protiv Watforda u 73. minuti, kad je Rodriguez donio pobjedu svojoj momčadi.

Arsenal je sa 43 boda na devetom mjestu, a Burnley je s bodom manje na 11. poziciji. Southampton je 14. sa 37 bodova, a Watfordu, koji je sa 28 bodova na 16. mjestu slijedi grčevita borba za opstanak.

Vodeći Liverpool ima 86 bodova i već večeras može osigurati prvi naslov engleskog prvaka nakon 30 godina, ako u posljednjoj utakmici 31. kola Manchester City ne uspije pobijediti na gostovanju kod Chelseaja.