Igralo se Cityjevo dijete: Petarda na Etihadu!

Premier League 22. lip 202022:46 > 22:50
Michael Regan/Getty Images

U posljednjem susretu 30. kola Premier lige Manchester City na svom je Etihadu opravdao ulogu favorita protiv Burnleya i uvjerljivo slavio 5:0, uz sjajnu partiju mladog Phila Fodena.

Pitanje pobjednika nijednog trenutka nije se postavljalo. Od početka su Građani kontrolirali događaje na terenu, a bravu gostiju oktljučao je 19-godišnji Foden, nakon sjajnog udarca iz daljine u 27. minuti.

Na drugi gol čekalo se do 43. minute. Fernandinho je sjajnom dugom loptom uposlio Riyada Mahreza, koji je sjajno riješio situaciju jedan na jedan i izuzetno preciznim udarcem svladao Popea. City je do poluvremena stigao i do trećeg gola.

Sergio Aguero je fauliran u šesnaestercu, iako u prvom trenutku nije dosuđen penal, već tek na asistenciju VAR-a. Kako se Argentinac ozlijedio tom prilikom, jedanaesterac izveo je Mahrez, sigurno za 3:0.

Shity nije stao i već u 51. minuti dolazi do četvrtog gola. Akciju je pokrenuo najbolji igrač na meču Foden, lijepo uposlio Bernarda Silvu, a ovaj vratio prezimenjaku Davidu za sigurnu realizaciju. Konačnih 5:0 postavio Foden je nakon lijepe akcije i asistencije Gabrijela Jesusa.

Ekipa iz Manchestera je druga sa 63 boda, 20 manje od lidera LFC-a, dok je Burnley ostao 11. sa 39 bodova.