PL RESTART Hoćemo je voljeti i kad bude debela i ružna?

Premier League 17. lip 202012:45 > 12:56
Michael Steele / Staff

Pep Guardiola strahuje da igrači Manchester Cityja nisu spremni za velike zahtjeve koji stoje pred njima na restartu Premier lige.

Alex Livesey, Getty Images Sport

Aktualni prvaci večeras će dočekati Arsenal iza zatvorenih vrata u drugoj utakmici od povratka PL-a. Taj susret gledat ćete od 21.15 na SK HD.

No, menadžer Cityja Guardiola brine se da će opterećenje koje je pred njegovim trupama biti prezahtjevno. U Premier ligi odigrat će se 92 utakmice u predstojećim tjednima.

Povezano

– Brine nas nevjerojatan nedostatak pripremljenosti, što muči i ostale klubove u PL, za razliku od klubova u Njemačkoj ili Španjolskoj, koji su se pripremali pet-šest tjedana.

– Sve momčadi u Premier ligi imali su tri do tri i pol tjedna da se pripreme. Znamo da to nije dovoljno, ali tako je kako.

Guardiola je priznao da će morati koristiti cijelu momčad u tjednima koji slijede te da će biti mnogo rotacija.

– Može se odigrati utakmica nakon tri tjedna na odmoru, ali mi smo dva mjeseca odmarali i ležali u naslonjačima, ništa nismo radili. Igrači nisu do kraj spremni. Ali moramo igrati, završiti sezonu, zbog ekonomske štete koja prijeti klubovima – zaključio je.

S velikim nestrpljenjem dočekat ćemo večerašnji derbi Cityja i Arsenala. Dakle, ne smijemo biti prezahtjevni u očekivanjima, mogli bismo vidjeli znatno nekvalitetniji nogomet od onog na koji smo navikli. I igru u užasnoj atmosferi.

To će biti potpuno nove okolnosti za Premier ligu.