Pred Cityjem dan D, sve će znati 10. lipnja

Premier League 6. lip 202019:22 > 19:25
Laurence Griffiths/Getty Images

Broje se posljednji dani do trenutka kad će Manchester City saznati svoju sudbinu, a o tome ovisi puno toga u još uvijek aktualnom prvaku Engleske

Sljedećeg tjedna bit će odlučeno o žalbi Manchester Cityja na odluku UEFA-e o zabrani igranja u europskim utakmicama.

City se žalio na odluku UEFA-e Međunarodnom sudu za sportsku arbitražu (CAS) i ako ista ne bude prihvaćena, Građane čeka ponor i naredne dvije sezone bez susreta u Ligi prvaka, odnosno UEFA-inim natjecanjima.

Klub je kažnjen i s 30 milijuna eura zbog kršenja financijskog fair-playa u periodu od 2012. do 2016. godine.

Inače, CAS odluku donosi do 10. lipnja, pa narednih nekoliko dana je od velike važnosti za budućnost engleskog prvaka. Ukoliko žalba bude odbijena, petoplasirani klub iz Premier lige plasirat će se u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Podsjetimo da se sezona u Engleskoj nastavlja 17. lipnja.