Čekićari igraju prijateljske utakmice prije nastavka

REUTERS/David Klein

Uskoro se nastavlja i Premiership, a neki klubovi žele vidjeti u kakvoj su formi prije nastavka

Natjecanje u Premier ligi, koje je prekinuto sredinom ožujka zbog pandemije koronavirusa, nastavlja se 17. lipnja bez prisustva gledatelja.

Klubovi su početkom ovog tjedna počeli sa kontaktnim treninzima, a dobili su i zeleno svjetlo za igranje prijateljskih utakmica, uz poštovanje sigurnosnih mjera.

Igrat ćemo prijateljske utakmice. Napraviti ćemo sve što možemo da bismo se spremili za nastavak Premier lige. Ako se ovo smatra periodom priprema, veći broj momčadi bi već odigrao nekoliko prijateljskih dvoboja. Jedna stvar koju nijedan klub neće imati je igranje trening utakmica, tako da ćemo iskoristiti to što imamo priliku da igramo nekoliko prijateljskih“, istaknuo je Moyes.

Suci na tim utakmicama će biti članovi stručnog stožera klubova, a protivnici neće moći biti udaljeni više od 90 minuta.

Pratimo preporuke jer smo u takvoj poziciji da ne želimo da se dogodi ništa što ne treba prije nastavka sezone“, rekao je Moyes.

Sve utakmice Premier lige moći ćete pratiti na kanalima Sport Kluba.