Nova pravila u PL: Zna se broj ljudi na stadionima

Premier League 3. lip 202013:05 > 13:10
Getty Images

Premier liga se napokon nastavlja, ali mjere će biti izrazito stroge

Engleska Premier liga bit će nastavljena 17. lipnja.

Plan povratka nogometa na Otoku je uspio, a sada svi s nestrpljenjem čekaju da se lopta ponovo počne kotrljati na terenima Premiershipa.

Očekivano, protokol za utakmice je očekivano jako oštar, a predloženo j nekoliko zanimljivih stvari koje će klubovi morati ispoštovati.

Tako će klubovi moći za utakmicu prijaviti 20 nogometaša (17 će ih biti u ekipi i tri na čekanju). Također, bit će dopušteno prisustvo 12 članova medicinskog i trenerskog osoblja, te 10 predstavnika klubova.

Ukupno će utakmicama Premiershipa moći prisustvovati maksimalno 300 ljudi. Svi će biti na socijalnoj distanci, a zanimljivo je da će i suci u VAR sobama biti razdvojeni na više lokacija.

Organizatori prijenosa moći će imati 98 članova osoblja na stadionu i 75 članova van stadiona, a maksimalno će biti dopušteno prisustvo 25 novinara iz pisanih medija, te 15 za radio prijenose.

Premier liga će dobiti 23 svoja mjesta u novinarskom i komentatorskom dijelu posla, dok su internacionalni komentatori dobili 15 mjesta.

Također, predstavnici doping kontrole moći će imati svoja četiri člana, a ostala mjesta će se razdijeliti prema potrebama.