Luiz na izlaznim vratima Arsenala nakon godinu dana

REUTERS/David Klein

Brazilski nogometaš David Luiz navodno će napustiti Arsenal ovog ljeta, samo godinu dana otkako je stigao u taj klub iz Chelseaja

Prošle godine se mislilo da je iskusni branič potpisao dvogodišnji ugovor kada je stigao na „Emirates“ za osam milijuna funti. Međutim, „Sky Sports“ prenosi da je u pitanju bio ugovor na 12 mjeseci i da u planu nisu pregovori oko produžetka suradnje. ESPN navodi da postoji opcija za još jednu sezonu, ali ona nije aktivirana.

Luiz je ove sezone bio najiskusniji defenzivac Topnika i bio je starter na 25 od 28 utakmica u Premier ligi. Također je imao stalno mjesto otkako je Mikel Arteta došao na klupu Arsenala, a upravo on želi da Brazilac ostane.

Međutim, ukoliko se ne postigne dogovor, Luiz bi mogao otići prije nego što se sezona u Premier ligi završi. Klubovi i igrači imaju rok do 23. lipnja da dogovore kratkoročne produžetke ugovora do kraja sezone, umjesto da im oni isteknu 1. srpnja.

Ukoliko se ne dogovori sa Arsenalom oko novog ugovora, Luiz bi mogao preći u Benficu. Brazilac je proveo četiri sezone u lisabonskom klubu, a nedavno je izrazio želju da se vrati.

Oduvijek sam govorio da bih volio završiti karijeru u Benfici. U nogometu se sve mijenja, ono što je danas istina, sutra je laž, ali moji osjećaji to nisu. Volim Benficu, moj san je zakoračiti na teren ’Luza’ u njenim bojama“, istaknuo je Luiz.