Henderson: Bilo bi čudno podići trofej bez navijača

REUTERS/SUSANA VERA

Kapetan Liverpoola rekao je da vjeruje da će njegova momčad poslije nekoliko tjedana treninga moći nastaviti tamo gdje su stali kada je sezona suspendirana.

’Redsi’ su uvjerljivo držali čelo ljestvice Premier lige kada je sezona prekinuta zbog koronavirusa, a samo dvije pobede ih dijele do prve titule poslije tri desetljeća. Elitno natjecanje bi se trebalo nastaviti u lipnju, još se ne zna kada točno, ali je do kraja sezone ostalo devet kola.

Naravno da bi osjećaj bio drugačiji jer ako osvojite trofej i podignete ga bez navijača to bi bilo čudno. Ali, još nije gotovo, čeka nas još posla i moramo odigrati na vrhunskoj razini dok se sezona ne završi jer želimo da ostarimo da kompletna bude odlična. Poslije toga, bilo da osvojimo titulu ili ne, dodjela pehara i prisustvo navijača su nešto o čemu ćemo razmišljati tada. Ali, nadam se da će se to dogoditi, u dobroj smo poziciji. To će svakako značiti da smo osvojili Premier ligu, svi ćemo biti presretni i moći ćemo razmišljati o budućnosti. A kad god navijačima bude dozvoljeno da ponovo budu na stadionu, svakako ćemo napraviti zajedničku proslavu“, istaknuo je Henderson.

Klubovi Premier lige su se prošlog tjedna vratili treninzima, uz određena ograničenja, koja će ovog tjedna biti popuštena. Henderson je istaknuo da su sve mjere koje su uvedene odlične i da se igrači osjećaju sigurno.

Svi smo imali programe koje smo pratili, pa su neki u boljoj formi nego prije karantene. Momci su odlično izgledali fizički i nijednog trenutka nisam ni pomislio da će to biti problem. Kada se vratite drugačijim treninzima, navikavanju na loptu, dužim pasovima i udarcima, nekim finesama, promjenama pravca, potrebno vam je vrijeme da se naviknete. Poslije nekoliko tjedana treninga, nadam se da ćemo nastaviti tamo gdje smo stali“, naglasio je Henderson.

Sve utakmice Premijer lige ćete moći gledati na kanalima Sport Kluba kad god se sezona nastavi.