Radost za navijače Redsa: Naslov ipak stiže na Anfield?

Premier League 27. svi 202013:56 > 13:59
Clive Brunskill/Getty Images

Nakon što je nedavno dozvoljen povratak treninzima u klupskim trening-centrima, bilo je očekivano da će ubrzo doći dozvola i za kontaktne treninge. To se danas dogodilo i svih 20 klubova je jednoglasno glasalo za ulazak u drugu fazu treninga.

Očekuje se da će već do kraja tjedna ekipe biti u mogućnosti na treningu igrati 11 protiv 11, čime bi se krenulo u ozbiljan trening prije nastavak sezone.

Trenutno, klubovi će imati mogućnost određenog kontakta među nogometašima u kontroliranim uvjetima, ali do kraja tjedna bi se mjere sve više ublažavale i momčadi bi mogle obavljati treninge bez problema.

Ovo je svakako velik korak ka povratku Premiershipa, ali ključan će biti sutrašnji sastanak o datumu eventualnog nastavka sezone, TV pravima, kao i ostalim bitnim stvarima koje se moraju riješiti prije nastavka sezone.

Ipak, sve vodi k tome da će se sezona nastaviti, a to je svakako velika stvar posebno za ekipu Liverpoola, koja će nakon 30 godina doći do naslova prvaka.