Odlučujući tjedan za PL, nastavak 19. ili 26. lipnja!

Catherine Ivill/Getty Images

Premierligaši se još uvijek nisu složili oko datuma nastavka sezone, ali odluka bi mogla biti konačna do kraja ovog tjedna.

U srijedu bi klubovi Premier lige mogli dobiti dozvolu da krenu sa “drugom fazom” priprema za nastavak sezone, točnije da počnu sa standardnim treninzima,što svakako budi nadu i da ćemo uskoro znati kada će natjecanje biti nastavljeno.

Liga je dobila dozvolu vlasti da počne sa treninzima u grupama od po 12, uz kontakt. Sada je na klubovima da o tome odluče.

Prije konačne odluke, igrači i treneri dobit će priliku da iznesu svoje stavove u utorak, u odvojenim razgovorima sa Premier ligom. U srijedu će klubovi ponovo glasati o tome da li već od sredine ovog tjedna počinju sa novom fazom priprema.

Catherine Ivill/Getty Images

Pojedini klubovi izrazili su zabrinutost po pitanju onoga što će se događati ukoliko bude igrača koji su pozitivni na koronavirus nakon što se počne sa treninzima u grupama od po 12 igrača. Točnije, svi brinu da li bi to značilo da svi moraju u izolaciju ili samo igrač čiji je test pozitivan.

Većina klubova ipak je za uvođenje druge faze, a to bi značilo i da bi Premier liga uskoro mogla doći do posljednje faze primjene projekta “Restart” i da odredi datum nastavka sezone i raspored odigravanja utakmica.

Čini se da se od 12. lipnja kao dana povratka odustalo i sada je 19. lipanj izglednija opcija, ali ima klubova koji se zalažu za to da se momčadima da dodatni tjedan priprema što bi nastavak sezone pomjerilo na 26. lipanj.

Ponovo je otvorena i tema igranja na neutralnim terenima tako da se i na to pitanje uskoro očekuje konkretan odgovor.