Manchester United tuži – Football Manager!

Premier League 23. svi 202016:38 > 16:42
Gareth Copley / Staff

Manchester United odlučio je podići tužbu protiv tvrtke Sega Publishing and Sports Interactive zbog njihove igre, popularnog Football Managera.

Iz uprave kluba s Old Trafforda bijesni su zbog dvije stvari. Jedna je upotreba imena kluba, što prema navodima iz engleskog kluba škodi brendu. Dodatni problem je i činjenica da Football Manager ne koristi pravi grb Manchester Uniteda zbog čega se, prema ljudima iz Uniteda, dodatno narušava kredibilitet trademarka kluba i onemogućuje se registriranom vlasniku pravo da izda licencu za korištenje grba.

Iz Sege je brzo stigao odgovor u kojem stoji kako je korištenje klupskog imena opravdana referenca, te kako u 28-godišnjoj povijesti igre nikad zbog toga nisu bili u problemima. Nadalje, navode i kako već godinama šalju kopije igre igračima Manchester Uniteda i drugim ljudima zaposlenim u klubu, a dosadašnje recenzije i reakcije su uvijek bile pozitivne.

Osim toga, navode kako je skaut služba Manchester Uniteda u više navrata tražila usluge igre, baš u pogledu baze podataka za igrače iz čitavog svijeta, zbog čega njihova tužba, kako kažu, nije opravdana.

Otočki mediji nagađaju da je ovo očajnički pokušaj zarade kluba čiji se dug posljednjih godina popeo na 429 milijuna funti!