Pogledajte zbog čega United tuži Football Manager!?

Premier League 22. svi 202020:24 > 20:24
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Manchester United podnio je tužbu protiv tvoraca igre Football Manager!

Razlog je navodni prekršaj prilikom korištenja imena i grba kluba. Nogometni gigant pokrenuo je pravni postupak protiv tvrtki Sega Publishing i Sports Interactive.

Kako navode s Old Traforda, problem je u tome što se u igrici ne koristi pravi grb kluba, već pojednostavljeni crveno-bijeli logotip. Također, smeta im prekomjerno korištenje imena kluba, koje je jedno od najvrijednijih i najpoznatijih brendova na svijetu.

Iz tvrtki su poručili da je upotreba naziva kluba legitimna referenca na momčad u nogometnom kontekstu i da je u igri korišten od 1992. godine bez ikakvih žalbi.

Također, predstavnici tvrtki dodali su da su ih članovi skauting tima Uniteda često kontaktirali, tražeći pristup bazi podataka igre Football Manager.