U Premier ligi šest pozitivnih na koronu

Premier League 19. svi 202017:21 > 17:25
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Ne baš najbolje vijesti dolaze iz Engleske nakon obavljenih testova na koronavirus

Iz engleske Premier lige su priopćili da su u protekla dva dana odrađena testiranja igrača i članova svih 20 klubova.

“Premier liga danas može potvrditi da su u nedjelju, 17.svibnja i u ponedjeljak, 18. svibnja, na COVID-19 testirani 748 igrača i osoblje klubova”, priopćeno je na službenoj stranici.

Šest osoba je bilo pozitivno testirano iz ukupno tri kluba, ali za sada nije poznato o kome se radi i je li riječ o igračima, osoblju ili i igračima i osoblju. Svi oni će odraditi samoizolaciju u periodu od sedam dana.

“Premier liga neće pružati posebne detalje o klubovima ili pojedincima zbog zakonskih i operativnih zahtjeva”, navodi se na sajtu engleskog prvenstva.

Inače, klubovima u engleskoj Premijer ligi od danas je dopušteno da se vrate grupnim treninzima, odlučeno je na sastanku premierligaša. Radit će se u manjm grupama uz poštivanje socijalne distance i bez fizičkog kontakta.

To je, inače, prvi korak ka nastavku natjecanja u Premier ligi, koja je prekinuta 13. ožujka zbog pandemije virusa korona. Očekuje se sredinom lipnja da se Premier liga vrati, no još uvijek postoji “mali milijun” stvari koje lako mogu izazvati drugačiji scenarij, onaj kojem se nitko ne nada.