Kreće show: Pochettino je slobodan trener!

Premier League 19. svi 202013:00 > 13:08
Stephen Pond/Getty Images

Mauricio Pochettino posve je slobodan pronaći novi trenerski posao obzirom da je istekao period mandatornog odmora za argentinskog trenera.

Kada je dobio otkaz u Tottenhamu krajem prošle godine, Mauricio Pochettino primio je financijski paket zbog kojeg je ‘prisilno’ morao odraditi period godišnjeg odmora.

Argentinac je nastavio primati visoku plaća iz Londona, međutim u klauzuli ugovora koji je imao s Tottenhamom stajala je stavka prema kojoj ne smije preuzeti drugi klub bez odštetnog zahtjeva Spursa. Britanci taj aspekt nazivaju ‘gardening leave’, otpuštena osoba ne može dolaziti na posao, niti raditi u drugoj tvrtki, već jedino što može jest cijeli dan i svaki dan ‘vrtlariti’ kod kuće.

Međutim, klauzula je istekla s danom 19. svibnja i sada je Pochettino posve slobodan pronaći novi angažman. Naravno, mediji u Engleskoj odmah će se okrenuti Newcastle Unitedu koji već mjesec dana iščekuje novog vlasnika, to bi trebao biti saudijski princ Mohammed bin Salman, međutim princa se istražuje zbog ilegalnog emitiranja PL utakmica u njegovoj zemlji.

Aktualni trener NUFC je Steve Brunce, no veliko je pitanje koliko će dugo to i ostati kada klub dobije novog vlasnika.