U Championshipu najavljuju povratak na terene

Premier League 13. svi 202021:52 > 21:53
Getty Images Sport, Michael Regan

Klubovi iz Championshipa, engleske druge lige, vraćaju se treninzima najvjerojatnije 25. svibnja.

U nadi da će uskoro nastaviti i natjecanje, klubovi iz Championshipa vraćaju se treninzima oko 25. svibnja. Uz svo poštovanje propisa o držanju udaljenosti, prvi treninzi bazirat će se na vraćanju kondicije.

Na sastanku održanom u srijedu, klubovi “najjače druge lige svijeta” suglasili su se u želji da nastave i završe sezonu ukoliko je to moguće. Konačna odluka o početku treninga bit će donesena nakon razgovora s igračima.

U srijedu je održan i sastanak Boarda EFL-a pa će svoje sastanke klubovi Lige 1 i Lige 2 održati u petak, ali je navodno većina klubova iz ove dvije lige za prekid sezone. Klubovi iz dva najniža profesionalna ranga vode se isključivo financijskom stranom nastavka natjecanja koji im bez navijača ne bi donio nikakvu korist posebno ako se u obzir uzme da bi morali nastaviti plaćati igrače čiji će ugovori isteći 30. lipnja u slučaju da se lige nastave.

Također, u Ligi 1 i Ligi 2 će razmatrati način na koji će biti određen konačni plasman ako se sa natjecanjem ne nastavi, iako postoji i ideja da se odigra doigravanje kako bi se iskristaliziralo sve oko pitanja plasmana u viši rang.