Klopp ljubomoran na njemačke klubove

Jan Kruger / Stringer

Trener Liverpoola, Nijemac Jurgen Klopp objasnio je situaciju vezanu za Njemačku i Englesku

Getty Images/ Dan Istitene

Pandemija koronavirusa zahvatila je cijeli svijet, ali ipak se kreće s polaganim popuštanjem mjera. Tako, primjerice u Njemačkoj bundesligaši su krenuli s treninzima na otvorenom, dok to nije slučaj u Engleskoj gdje je nogomet zaustavljen od početka ožujka, ali još nemaju dozvoe za treninge na svježem zraku. Takvo nešto prokomentirao je i Jurgen Klopp.

‘Postanete ljubomorni kada vidite i čujete da klubovi u Njemačkoj mogu trenirati barem u dvije skupine. Ljudski je misliti: ‘Sad bi bilo lijepo trenirati’. Neobično je u ovom vremenu sjediti kod kuće, to za Englesku nije normalno’ – rekao je.

Nijemac je objasnio kako priprema svoje igrače usred ove cijele situacije.

‘Imamo veliku WhatsApp grupu u koju svi stavljaju videozapise kako treniraju. Tu dijelimo izazove koje igrači traže sami. Dosta su aktivni. Nedostajemo jedni drugima’ – zaključio je Klopp.