Crystal Palace gestom zadivio zdravstvene djelatnike

Premier League 27. tra 202017:12 > 17:15
Premier League

Nova velika gesta iz svijeta sporta dolazi nam iz Londona

Kuhari engleskog prvoligaša Crystal Palacea kuhat će 900 obroka tjedno za djelatnike zdravstvenih službi koji su na prvoj liniji u borbi s koronavirusom te za potrebite obitelji u južnom Londonu, objavio je klub u ponedjeljak na svojim stranicama.

Obroci će biit dostavljani liječnicima i medicinskim sestrama, starijima i osjetljivijima koji su prisiljeni ostati kod kuće, siromašnim obiteljima te beskućnicima.

Crystal Palace surađuje s dobrotvornom organizacijom City Harvest London. Klub je objavio da financira nabavku namirnica, pripremu obroka i pakiranje, dok dobrotvorna organizacija pokriva troškove dostave hrane.

“Ovo je u skladu s misijom kluba da bude snaga dobra u južnom Londonu”, izjavio je izvršni direktor klupske zaklade “Palace za život” Mike Summers.

Palace dodaje i da će se ova akcija nastaviti dok god to bude “moguće i praktično”. Mjere karantene su u Velikoj Britaniji na snazi do 7. svibnja.