Engleski prvoligaš na gubitku od oko 35 milijuna funti

Stephen Pond Getty Images Sport

Pandemija koronavirusa uzela je maha i u Velikoj Britaniji što je dovelo i do lošije financijske situacije u engleksim klubovima

Norwich i Newcastle su jedina dva kluba Premier lige koja koriste pomoć Vlade usred pandemije koronavirusa. To znači da je uprava poslala svoje zaposlene na prisilni godišnji odmor.

“Ta odluka je bila najbolja u interesu kluba i zaposlenih”, rekao je izvršni direktor Ben Kensel.

“Vrlo smo transparentni kada je riječ o financijama. Zbog kompletne situacije izgubit ćemo od 18 do 35 milijuna funti. Da smo imali raspoloživih sredstava, postupili bismo kao i ostali klubovi”.

Norwich je na prisilni odmor poslao oko 200 radnika. Njima država plaća 80 posto plaće, a preostalih 20 posto plaća klub.

Prvobitno su mjere Vlade usvojili Liverpool, Tottenham i Bornemouth, ali su promijenili svoje odluke poslije kritika javnosti.

“Trudimo se poslovati najbolje što možemo. Da zaštitimo naše osoblje. Znamo da nas kritiziraju, ali nemamo najbogatije vlasnike”.