Prvi u Premier ligi – pojeli g… da radnici ne moraju!

Premier League 13. tra 202020:13 > 20:17
Naomi Baker, Getty Images Sport

Southampton je prvi klub u Premier ligi čiji su igrači pristali na smanjenje plaća. Zamjenik kapetena Svetaca James Ward-Prowse rekao je da su igrači samo željeli donijeti odluku kojom će pomoći klubu i odužiti se lokalnoj zajednici.

Ward-Prowse je rekao da su dogovori s klubom protekli vrlo pozitivno i da je do dogovora došlo nakon što su igrači održali sastanak na kojem su razgovarali o tome što je za njih odgovarajuće rješenje te što je ono što je potrebno napraviti.

Cijela prva momčad i stručni štab odreći će se dijela travanjske, svibanjske i lipanjske plaće kako bi bile isplaćene plaće radnicima. Klub nije objavio za koliko je igračima i stručnom stožeru smanjena plaća. Taj dio dogovora ostaje između igrača i uprave.

– Htjeli smo napraviti ono što je dobro, što je zrelo, što je potrebno. Nismo to napravili kako bi netko rekao ‘svaka čast, vi ste prvi koji su povukli ovakav potez’. Napravili smo zato što smo htjeli razmišljati unaprijed i donijeti odluku koja je najbolja za klub i cijelu zajednicu – kazao je Ward-Prowse za BBC.